Чернівчан примушують міняти сучасні газові лічильники на старі моделі

ГАЗЗАВАТ /

Газовий колапс у Чернівцях. Мешканців змушують замінювати сучасні електронні газові лічильники, встановлені 2 роки тому за держпрограмою, на звичайні механічні, старого зразка. Причому коштом споживачів. Мовляв, підприємство не має обладнання для їх обслуговування. Олена Цинтила продовжить.


Останнє слово техніки. Це про електронний газовий лічильник зі скетч-картою, який Євгенії Пушковій встановили 2 роки тому за держпрограмою. Зручно, каже жінка: поклав певну суму на рахунок і використовуєш газ, поки гроші не закінчаться. Але у серпні змінився постачальник послуг. Тепер паливом забезпечує компанія "Чернівцігаз". Там вимагають зняти суперлічильники.

Євгенія Пушкова, мешканка Чернівців:

— Мне теперь должны поменять на счетчик тот, ну как бы, предыдущего образца. Купить новый счетчик и поставить его за за свои деньги.

Олена Цинтила, кореспондент:

— В компанії "Чернівцігаз" пояснюють: лічильники, встановлені за держпрограмою, обслуговувати би й раді, але не можуть. По-перше, вони не передані на баланс підприємства, а по-друге у компанії немає необхідної техніки.

Віктор Горда, заст. голови правління ПАТ "Чернівцігаз":

— То есть, даже технической возможности на данный момент обслуживать эти счетчики, в плане не механическом, а в плане электронном. В плане обслуживания тех же скретч-карт это невозможно.

Передати лічильники з держвласності забороняє закон, кажуть у чернівецькій філії "Газу України". Тому, радять колегам придбати програмне забезпечення для цих приладів у розробника.

Іван Козар, директор Чернівецької філії ДК "Газ України":

— Ми отримали відповідь, що ПАТ "Чернівцігаз" фінансово не зацікавлений закупити таке програмне забезпечення.

Заручниками ситуації стали 270 учасників держпрограми. Та іншого виходу, як знімати сучасний і прогресивний обліковий апарат — не мають. Безсилі і в управлінні захисту прав споживачів. Вимагати безплатної заміни електронного лічильника люди могли б, якби встановили його за власний кошт. Тому сучасні та прогресивні прилади, за кожен з яких держава заплатила по 1800 гривень відтепер припадатимуть пилом на складах.

Олена ЦИНТИЛА, Максим СОКОЛИК,

Телеканал "Інтер" (Чернівці)

БукІнфо (с)


Источник: “http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=21496”

ТОП новости

Разное

Вход

Меню пользователя